Inteligentné záhradné technológie pre každého záhradníka budúcnosti!

Inteligentná záhradná technológia sa môže javiť ako niečo zo sci-fi filmu z 50. rokov, ale vzdialená starostlivosť o záhradu je tu a realita dostupná pre domácich záhradkárov. Poďme preskúmať niekoľko typov automatického záhradníctva a nové spôsoby údržby záhrad na diaľku.

Robotické kosačky

Robotická kosačka je schopná nahradiť podstatnú časť ľudskej práce pri úprave trávnika. Robotické kosačky sa hodia najmä na rovnejšie plochy bez väčšieho množstva prekážok. Súčasné robotické kosačky sú inteligentné stroje s možnosťou pokročilého programovania a ovládania.

Údržbu záhrad pomocou robotických kosačiek na trávu je možné vykonávať zo smartphonu, rozhrania Bluetooth alebo Wi-fi. Zatiaľ sú najefektívnejšie na relatívne malých a hladkých dvoroch.

Niektorí záhradníci sa zdráhajú vyskúšať túto formu starostlivosti o záhradu na diaľku zo strachu, že by sa robot mohol pri hľadaní svojich obvodových značiek vyvaliť na ulicu alebo vynechať zákrutu. Existujú tiež veľmi platné obavy z používania robotických kosačiek na trávu okolo domácich miláčikov a malých detí.

Kompresory

Kompresory slúžia najmä na nahustenie pneumatík osobných a nákladných vozov či motocyklov. Vďaka adaptérom ich však môžete využiť aj na nafúknutie rôznorodého športového a rekreačného vybavenia. Niekedy dokážu vzduch aj odsávať, čo vám uľahčí vyfukovanie objemných produktov, napríklad bazénov.

Vzduchový kompresor dokáže byť pri práci skvelý parťák. Stlačení vzduch, ktorý vyrába má tu vlastnosť, že dokáže rozpohybovat množstvo zariadení, od pneumatického náradia až po valce a ventily v automatizovanej linke. Taktiež nám, ale umožňuje pracovať so striekacími pištoľami pre lakovanie. Bez stlačeného vzduchu by vôbec nemohla fungovať veľká časť priemyslových odvetví a živností. Je, teda dosť pravdepodobne, že vzduchový kompresor sa nikdy nestratí. Zároveň nám môže priniesť vyššie obráti v našom podnikaní, pretože dokáže zefektívniť veľkú časť prác a ďalšia časť procesu automatizovať.

Inteligentné zavlažovacie systémy

Časovače postrekovačov sa zdajú byť pozostatkom minulosti v porovnaní s inteligentnými zavlažovacími systémami, ktoré sa pohybujú od relatívne jednoduchých pomôcok, ktoré sa rozsvietia, keď rastliny potrebujú hnojivo alebo vodu, až po mimoriadne prepracované systémy, ktoré vodu samy.

Plány môžete naprogramovať do niektorých zalievacích systémov, zatiaľ čo iné vám budú posielať oznámenia, ak vaša záhrada potrebuje vodu alebo hnojivo. Niektoré sa môžu naladiť na vaše miestne správy o počasí a sledovať podmienky vrátane teploty a vlhkosti.