Osvedčený postup, ako vybrať správnu rezačku na dlažbu a obklad

Ak plánujete obkladať svojpomocne, je pravdepodobné, že vo svojom projekte narazíte na miesta, kde budete musieť dlaždice rozrezať, aby sa zmestili pozdĺž stien, okolo rohov alebo domácich spotrebičov a prístrojov, preto je nevyhnutné vedieť, ako obkladať a na to budete musieť použiť rezačku dlaždíc.

Vedieť, ako správne používať rezačku na dlažbu, je nevyhnutné. Pomôže vám zanechať dokonale rovné hrany, vďaka ktorým bude vaša práca vyzerať čo najprofesionálnejšie, než drsné, otrhané rezy, ktoré upútajú pozornosť a zanechajú vo vás dojem neprofesionálne odvedenej práce.

Keď uvažujete o použití rezačky, môžete si kúpiť dva typy strojov, ručnú rezačku dlaždíc a elektrickú rezačku alebo „mokrú rezačku na dlažbu“. V závislosti od typu materiálu a veľkosti dlaždíc, s ktorými budete pracovať, sa rozhodnete, ktorá rezačka na dlažbu je pre vás ideálna.

Ručné rezačky dlaždíc sú nevyhnutnou výbavou, každého obkladača. Používajú na rezanie štandardných keramických a porcelánových dlaždíc. Vďaka jednoduchej konštrukcii a ľahkému použitiu sú skúsení profesionáli schopní rezať dlaždice oveľa rýchlejšie ako pomocou elektrickej rezačky.

Elektrické rezačky sa zvyčajne používajú na dlaždice z prírodného kameňa, ako je mramor alebo vápenec alebo gres.

Pomocou diamantového kotúča, môžete s elektrickou rezačkou rezať aj tie najtvrdšie typy dlaždíc. Vďaka elektrickým rezačom dlaždíc môžete tiež nastaviť rez v uhle, čo vám umožní vykonať pokosové rezy na dlaždiciach pre vonkajšie rohy prípadne ak obkladáte nábytok.

Na záver, ručné rezačky dlaždíc vám umožnia robiť skvelé a efektívne rezy s minimálnym úsilím, sú ľahko použiteľné a na úspešné použitie vyžadujú len málo skúseností. Elektrické rezačky umožňujú rovné a šikmé rezanie prírodného kameňa a extrémnejších dlaždíc.