Problémy s alkoholom

alkohol

V našej spoločnosti máme rozdelené drogy na legálne a nelegálne. Väčšina z nelegálnych drog je spoločensky neprijateľná a medzi látkami legálnymi naopak nájdeme také, ktoré pri príliš veľkom užívaní už spoločensky prijateľné prestávajú byť.

Alkohol patrí medzi legálnu drogu, spoločensky prijateľnú, dokonca by sa dalo povedať, že pri niektorých spoločenských udalostiach až vyžadovanú. Na väčšine spoločenských oslavách predovšetkým oslavného typu sa alkohol berie ako samozrejmosť a berie sa za slušnosť vybaviť si podmienky tak, aby ste mohli alkohol konzumovať.

Toto so sebou prináša nebezpečenstvo, že si začínajúceho alkoholika nevšimnete, pretože, jeho spotreba alkoholu sa nebude až tak vymykať normálu a je dosť pravdepodobné, že si to všimnete, až v momente kedy s tým už človek začína mať ozajstný problém.

Aké indície netreba brať na ľahkú váhu?

  • Využívanie všetkých príležitostí na opitie sa.
  • Pitie počas bežného dňa.
  • Potreba dať si každý večer aspoň pohár vína.
  • Potrebovanie alkoholu na uvoľnenie sa.
  • Časté využívanie služby – alkohol online – kedy vám prinesú donášku alkoholu domov v akúkoľvek hodinu.

S posledným bodom sa spája nové nová hrozba. V dnešnej dobe kedy si na internete môžete objednať aj dom na kľúč môže byť ťažšie s alkoholom prestať. Hlavne ak pijete kvôli tomu, že bojujete s ťažkým obdobím, žiaľom či depresiou. V noci býva totiž vôľa najslabšia a aj keď ste prekonali všetky chúťky počas dňa kúpiť si alkohol alebo ísť do baru, je veľmi ťažké odolať, ak vás od vysnívanej fľaši vodky delí len pár klikov na stránke nonstop donášky alkoholu a za polhodinu máte fľašu u seba doma. Samozrejme alkohol online je výborný marketingový ťah, zarábajúci hlavne počas víkendov, kedy sú bytové párty v plnom prúde a alkohol dochádza a myslím, že niektorí z vás už tieto služby využili. Žiaľ, v rukách ľudí, ktorý majú s alkoholom problém, veľkým pomocníkom nie sú.