Ako si môžete prenajať plachetnicu?

plachetnica v chorvátsku

Plachtenie je pre mnohých ľudí, ktorí chodia často k mori ideálnou aktivitou, keď chcú zažiť nejaké vzrušujúce dobrodružstvo. Nie každý deň máte príležitosť si vyskúšať niečo nové, čo by bolo zároveň veľkým dobrodružstvom. Prenájom plachetnice slúžil niekedy ako prostriedok dopravy, vďaka čomu ste sa mohli na mori premiestňovať a prepravovať. Dnes je plachtenie na mori znakom oddychu a spôsobom života. Ak sa chystáte si vyskúšať tento pocit slobody, tak by ste mali vedieť, ako je možné riešiť prenájom plachetnice

Aké sú rozdiely medzi plachetnicami a jachtami?

Plachetnice sú zvyčajne poháňané vetrom, prípadne motorom počas bezveterných dní na mori. V porovnaní s motorovými jachtami sú plachetnice výrazne úspornejšie, pretože ušetríte tisíce EURo za palivo. Prenájom plachetnice ako i jachty si vyžaduje dobré zručnosti a tiež skúsenosti. Vďaka plachetnici sa môžete dostať na miesta, kde by ste sa inak nedostali a užiť si dobrodružstvo na mori. Prenájom plachetnice vám dodá pocit slobody, ktorý len tak ničím nenahradíte. Technické zariadenia a priestor vám zaručujú pocit komfortu, v podpalubí nájdete kuchyňu, kúpeľňu a útulné kajuty. Jachty sú poháňané motorom a využívajú sa ako lode pre rekreačné a športové účely. Prenájom jachty Chorvátsko má veľa možností, ako ich môžete využiť. 

Aké sú výhody, ktoré prináša plachtenie na vode?

Pokiaľ si viete predstaviť aj inú zábavu, ako sú letné športy a čas pri brehu vody, tak si môžete prenajať plachetnicu a vychutnať si pocit slobody na mori. Prenájom plachetnice často zahŕňa aj zvinovacie koliesko na plachty, vďaka čomu si môžete ešte viac oddýchnuť pri plachtení. Najlepšie je prenajatie plachetnice v období stálych vánkov. Bude to pre vás jednoduchšie, ak nepatríte k skúseným námorníkom, aby ste sa vyhýbali silným a chladným vetrom. 

Na koho sa môžete obrátiť, keď budete chcieť prenajať jachtu?

Ak vás prenájom plachetnice nezaujal, tak sa môžete rozhodnúť pre jachtu, ktorá je poháňaná motorom. Prenájom jachty Chorvátsko dokáže bez nejakých problémov poskytnúť možnosti výberu. Možnosti výberu prenájmu jachty vám ponúka napríklad agentúra LuxurySailing.eu. Prenájom jachty Chorvátsko je možný tiež cez internet, ako keď si objednávate dovolenku.