Čo by malo mať dobré fitness centrum

Fitness centrá sa na Slovensku tešia pomerne veľkej obľube a vo väčších mestách ich nájdeme hneď niekoľko. V tom prípade sa natíska otázka, ktoré si vybrať? Skúsme si v krátkosti zhrnúť, čo by také dobré fitness centrum malo mať.

 

  1. Technické vybavenie

Vybavenosť fitness prístrojmi je základ. Inovácie v tejto oblasti pritom značne pokročili. Na výber existuje celý rad posilňovacích strojov, stacionárnych bicyklov, bežeckých pásov, eliptických trenažérov a pod. Nie každé fitko musí mať všetko, ale aspoň určitá pestrosť je na mieste. Ak má fitness centrum iba posilňovacie stroje, tak to vlastne ani nie je fitness centrum, ale posilňovňa.

  1. Adekvátne priestory

Prístroje ako také zďaleka nestačia. Dôležité je tiež to, aby ich nebolo príliš veľa na malom priestore. Pri cvičení si predsa nechceme navzájom dýchať na krk. Keď už je reč o priestoroch, treba spomenúť aj sprchy a šatne. Na nich niektoré fitká až príliš šetria a je to, žiaľ, vidno.

  1. Osobní tréneri

Rôzne tréningové programy sú hotová veda. Nie každý má čas, aby si všetko naštudoval sám, preto väčšina zaiste uvíta pomoc zo strany osobných trénerov. Pod ich vedením môžeme dosiahnuť nielen lepšie výsledky, ale hlavne sa vyhneme zbytočným chybám, ktoré môžu mať aj negatívne následky na naše zdravie.

  1. Fitness bar

K cvičeniu neodmysliteľne patrí aj špeciálna výživa. V dobrom fitness bare by nemali chýbať výživové doplnky, vitamíny, minerály, spaľovače tuku, iontové nápoje, minerálne vody a podobne. Ak vám v bare ponúknu napríklad vysokokvalitný hovädzí proteín, môžete oprávnene predpokladať, že ste na správnej adrese.

  1. Športová atmosféra

To je niečo, čo sa ťažko opisuje, to musíte cítiť. Niekedy však stačia detaily, napríklad multirámy s fotografiami športovcov na stenách, športový imidž recepčných alebo športové dekorácie. To všetko vytvára atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť príjemne. A potom sa vám bude aj dobre cvičiť.

Samozrejme, popri uvedených treba zohľadniť aj ďalšie kritéria, akú sú ceny, vernostné programy, poloha fitness centra, možnosti parkovania a iné. Tak teda, vyberte si a cvičeniu zdar!