Každý má svoj boj

Niekedy nechápete,prečo sa vaše okolie správa tak, ako sa správa. Niekedy nechápete ten celok, inokedy niekoho konkrétneho. Vcítiť sa do zmýšľania niekoho iného je skoro vždy veľmi náročné. Určite sa vám to stalo už viackrát. Ja napríklad teraz nechápem svoju dobrú kamarátku, ktorá je už tri roky v totálne nefunnkčnom vzťahu. K pochopeniu toho, prečo s ním ostáva, by som potrebovala byť ňou. Viem to určite, lebo akokoľvek sa mi to slovami snaží vysvetliť, nedokážem to pochopiť. Chýba mi ten prežitok, pretože skutočný dôvod prečo s ním ostáva, by som dokázala pochopiť, len keby som bola v jej koži.

A prečo je také ťažké ju pochopiť? Už tri roky funguje v úplne deštrukčnom vzťahu, ktorý jej viac berie ako dáva. Hneď na začiatku nehcene otehotnela, potom ako svojho partnera poprosila o to, aby použil kondóm, na čo ju zahriakol slovami, že si vie dať pozor. Šla na potrat. Potom sa dozvedela o tom, že ju na začiatku vzťahu podvádzal. Riešila to s ním pár mesiacov a neustále sa hádali. Myslím, že to už by stačilo na to, aby sa rozišli. Teda, oni sa rozišli už niekoľko krát, ale zakaždým sa k sebe vrátia spať. Momentálne sním žije v Taliansku, nemá prácu a stále sa hádajú, o veľkých veciach, ale aj o banalitách, napríklad ako, ktorý album na mince kúpiť jej otcovi na narodeniny.

Včera mi písala, že si objednáva auto, aby mohla vziať všetky svoje veci a vrátiť sa domov. Dnes je to už celé inak a ona tam ostáva.

Nie, nedá sa to logicky pochopiť, pretože to logicky nedáva význam. Napriek tomu ju chápem na inej úrovni a teda chápem, že pre to má svoje dôvody, že s ním ostáva. Bude to veľké citové puto, pocit viny alebo hraná rola obeti, ktorú prijala. Každý z nás má totiž svoj vnútorný boj aj keď ho často nevidíme.