Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere golfového kočíka?

deti v kočíkoch

Golfové kočíky sú obľúbené predovšetkým pre svoju skladnosť a ovládateľnosť. Názov tohto kočíka súvisí s jeho podobnosťou spolu s golfovými palicami. Typ takéhoto kočíka sa hodí do mesta, keďže ho môžete využiť na jednoduchú prepravu dieťaťa. Golfové kočíky, rovnako ako aj kombinované kočíky, zahŕňajú veľa výhod, ktoré určite oceníte. Čo je pri výbere golfového kočíka naozaj dôležité?

Aký bude účel kočíka?

Pred samotnou kúpou kočíka by ste mali vedieť, či vám bude slúžiť ako náhrada klasického kočíka alebo len ako kočík pre rýchlu prepravu dieťaťa. V prípade, že ním chcete nahradiť klasický kočík, tak by ste sa mali sústrediť na golfový kočík s väčšou výbavou, ktorý bude plne vyhovovať vám a tiež aj dieťaťu. Golfové kočíky sú vhodné pre deti od 6 mesiacov do troch rokov. Medzi golfovými kočíkmi sú veľké rozdiely, takže vek dieťaťa je pri výbere dôležitý. Golfové kočíky všeobecne patria medzi kombinované kočíky.

Je pre dieťa dôležitá konštrukcia kočíka?

Pokiaľ máte bábätko, ktoré ešte nesedí, tak je jasné, že musíte vybrať kočík s polohovateľnými opierkami. Polohovateľný kočík zvoľte aj v prípade, že chcete brať dieťa na dlhé prechádzky. Čím viac bude mať kočík polôh sklon, tým je pre dieťa lepší. Pre staršie deti, ktoré už dokážu sedieť a trochu, sú vhodné nepolohovateľné golfové kočíky. Golfové kočíky sú určené pre deti do 20 kg, pre istotu sa vždy o tomto údaji uistite, aby nebol kočík preťažený. 

Čo by golfovému kočíku rozhodne nemalo chýbať?

Dôležitým faktom pre výber golfového kočíka je rozhodne pocit bezpečia pre dieťa. Práve s ňou súvisia bezpečnostné pásy, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou aj pre kombinované kočíky alebo športové kočíky. Zvyčajne sa na tieto typy kočíkov vyrábajú trojbodové alebo päťbodové pásy, ktoré by mali byť dostatočne mäkké. Praktické je aj odklápacie držadlo, stačí aspoň z jednej strany. Dieťa by tak mohlo do kočíka vliezť aj samo, bez toho, aby ste mu museli prestrkávať nožičky od držadlom.