Vôňa na každom kroku

Človek už odpradávna túžil po príjemnej vôni svojho domova, ale aj seba samého. V Starom Ríme natierali vonnými olejmi dokonca svoje domáce zvieratá a počas veľkých hodov pokvapkali zopár kvapiek oleja na krídla vtákov, aby sa vôňa šírila do okolia a spríjemňovala im radostné chvíle. Aj dnes si chcú ľudia svoje voľné chvíle užívať v aromatizovanom prostredí, ktoré im dopomôže uvoľniť sa a oddýchnuť si. Dosiahnuť je to však o čosi jednoduchšie a nemusíme sa trápiť nad spôsobom ako rozvoniať čo najrýchlejšie našu domácnosť, pretože v súčasnosti nie je problém zadovážiť si difuzér.

Difuzéry – čo to je?

Pojem difuzér pochádza z anglického termínu „to diffuse“, čo znamená rozptyľovať. Aromatický difuzér rozptyľuje vôňu vo vašej obývačke, kancelárii, v jógovom centre a pod. Okrem toho, že pôsobí vizuálne veľmi vkusne a môže byť skutočne originálnym doplnkom v izbe, rozvoniava priestory, no zároveň zvlhčuje vzduch. Keďže difuzéry vo vzduchu rozptyľujú zmes vody a éterických olejov, ktoré majú protivírusové, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, odstraňujú tak nepríjemné pachy, zároveň majú liečivé účinky a dokážu tiež obmedziť tvorbu plesní a húb. 

Ako si vybrať aromatický difuzér?

Áno, difuzér by mal byť predovšetkým praktický a plniť úlohy, ktoré od neho očakávate. No napriek tomu by vás mal najprv zaujať, musí sa vám, jednoducho, páčiť. Neraz vám naň padne oko, mal by teda harmonizovať s prostredím izby. Tento malý zázrak prepája čistý vzduch, arómy olejov a vďaka svetelnej hre je schopný príjemne zútulniť akýkoľvek priestor. Už pri jeho kúpe by ste mali mať aspoň približnú predstavu, na ktoré miesto aromatický difuzér uložíte. 

Veľmi moderné sú bambusové difuzéry, no príjemne dokáže pôsobiť aj difuzér zo železa, ktorý môže mať rôzne vzory, ktoré v kombinácii s prebíjajúcim sa svetlom pôsobia veľmi upokojujúco. Máte možnosť zvoliť svetlejšie, ale tiež tmavšie farby, takže záleží iba na vás, ktorý variant je vám bližší. 

V súčasnosti je difuzér súčasťou takmer každej rodiny a niet sa čo čudovať! Spríjemnite si svoje voľné chvíle aj vy a potešte svoj nos príjemnou vôňou éterických olejov.