Ako si zariadiť víkendovú chatu?

Jednoducho a zároveň útulne. Tak, aby na vás z miesta vyžarovala maximálna pohoda, ale zároveň tak, aby ste nemuseli tráviť upratovaním celé hodiny. To predsa na víkendovú chatu nepatrí.

Prezradíme vám, na čo pri jej zariaďovaní určite nezabudnúť!

  1. Pre pocit pohody, tepla a proste vrelej atmosféry sú krbové kachle úplnou nevyhnutnosťou. Nemusíte mať najdrahší model. Práve naopak na chatu sa hodia aj tie úplne najjednoduchšie.
  2. Dobrý nápad sú aj kuchyne na mieru. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať ako márnotratnosť, opak je pravdou. Kuchyňu si totiž uspôsobíte presne podľa svojich predstáv a potrieb. A tie bývajú väčšinou výrazne skromnejšie a jednoduchšie v porovnaní s kuchyňami z klasických obydlí.
  3. Starú ale pohodlnú pohovku. Na chatu fakt nemusíte investovať do novej sedacej súpravy. V bazároch nájdete množstvo starších, ale stále použiteľných sedacích súprav za dobrú cenu. Hlavne, aby bol pohodlný. Pohodlnosť si určite dajte ako najväčšie a vlastne možno aj jediné kritérium výberu. Okej no, úplne otrasný byť samozrejme nemusí.
  4. Divným dekoráciám vstup povolený. Suveníry z dovoleniek či anjeličkov od babičky ku ktorým máte citový vzťah, ale doma ich fakt nemáte odvahu vystaviť, si s čistým srdcom povykladajte kdekoľvek na chate.

To je práve na chatách skvelé. Môžete si tam dať čokoľvek máte radi, nemusíte dodržiavať žiadny dizajnový štýl a napriek tomu môže mať interiér vašej chaty kúzelnú atmosféru. To pravé kúzlo totiž spočíva v tom, že na chate si môžete dovoliť čokoľvek, na čo si vo vašom bežnom bývaní z rôznych príčin netrúfate.